Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Zaproszenia » Działalność » działalność prospołeczna » O bezpieczeństwie w przestrzeni publicznej w EUH-E

O bezpieczeństwie w przestrzeni publicznej w EUH-E

W dniu 17 lutego 2017 r. odbyło się seminarium naukowe na temat: „Czy można być bezpiecznym w przestrzeni publicznej? – refleksja nad aktualnymi zagrożeniami bezpieczeństwa publicznego”, organizowane przez Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną w Elblągu wspólnie z Lions Club Elbląg. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Gustaw Marek Brzezin.
Celem głównym seminarium naukowego było zapoznanie się ze stanem badań nad aktualnymi zagrożeniami bezpieczeństwa publicznego oraz metodami ich eliminowania. Celem seminarium było także podjęcie dyskusji i wymiana doświadczeń z zakresu zapewniania bezpieczeństwa publicznego między przedstawicielami zespołów bezpieczeństwa, służb mundurowych i ludzi nauki, zajmujących się tą problematyką. Seminarium służyło także upowszechnianiu dobrych praktyk z różnych obszarów zapewniania bezpieczeństwa publicznego.
Aktualna sytuacja społeczno-polityczna na świecie i towarzyszące jej zjawiska, jak choćby zagrożenia atakami terrorystycznymi, bez wątpienia przełożyły się na popularność organizowanego seminarium wśród przedstawicieli władz krajowych, samorządowych, służb i instytucji państwowych, przedstawicieli instytucji bezpieczeństwa wewnętrznego oraz szkół– mówi prof. Zdzisław Dubiella, rektor uczelni.
Wydarzenie adresowane było do członków zespołów bezpieczeństwa, praktyków i teoretyków zajmujących się problemami bezpieczeństwa, studentów bezpieczeństwa wewnętrznego, uczniów klas mundurowych oraz wszystkich zainteresowanych tą problematyką.
Prof. Miron Kłusak stwierdził, że bezpieczeństwo publiczne w dużej mierze uzależnione jest od „mądrości rządzących”.

Janusz Gierulski
Prezydent LC Elbląg