Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Zaproszenia » Działalność » działalność prospołeczna » Lions Club Elbląg wspiera szpital w walce z COVID-19

Lions Club Elbląg wspiera szpital w walce z COVID-19

W marcu 2020 r. Lions Club Elbląg przekazał dla Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu 20 000 zł na zakup środków do walki z koronawirusem.
Działalność Klubu w tym zakresie została zauważona przez Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz Dyrektora Szpitala Miejskiego w Elblągu Mirosława Gorbaczewskiego.

Wypowiedź Prezydenta Miasta Elbląga:
Podziękowania za wielkie serca i solidarność
Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, laboranci, personel medyczny to bohaterowie ostatnich dni, którym składam serdeczne podziękowania i słowa uznania. Na szczęście te osoby nie są same – mogą liczyć na nasze wsparcie. Jestem dumny, że w Elblągu tak wiele osób, firm i instytucji pomaga w tym wyjątkowym czasie. W akcję walki z koronawirusem włącza się mnóstwo firm, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, wolontariusze, osoby fizyczne. Wsparcie kierowana jest do placówek medycznych, osób starszych, samotnych i potrzebujących. Świetnie zorganizowana jest pomoc Centrum Wolontariatu w Elblągu, pomagają harcerze, ludzie skupieni wokół inicjatywy Widzialna Ręka. Niesiona jest pomoc sąsiedzka. Na dzień dzisiejszy 36 firm i osób prywatnych przekazało naszemu Szpitalowi Miejskiemu pomoc rzeczową.  Są to głównie środki ochrony osobistej: maseczki, przyłbice, obuwie ochronne, kombinezony i rękawiczki. Przekazywana jest żywność  dla personelu medycznego i materiały biurowe do placówek medycznych. Dziesiątki ludzi szyje maski dla szpitali i innych instytucji. Pracownicy MOSiRu niebawem przekażą pierwszą partię masek szpitalowi przy Żeromskiego. Na konto Szpitala Miejskiego, który walczy z tą chorobą, wpływają darowizny od elblążan. To już ponad 30 tysięcy od osób prywatnych.  Bardzo za to dziękujemy. Hojność finansową okazały elbląskie firmy: 100 tysięcy złotych przekazał Browar w Elblągu na zakup respiratora i łózka na OIOM naszemu Szpitalowi Miejskiemu. Stolpłyt i Meble Wójcik przekazały łącznie 27 tysięcy złotych, Firma Hem Poland 30 tysięcy, Lions Club Elbląg 20 tysięcy, kolejne 10 tysięcy Związek Pracodawców Ziemi Elbląskiej. Tu znajda Państwo listę darczyńców, z pewnością będziemy ją aktualizowali. Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję, także tym darczyńcom, którzy pragną pozostać anonimowi. Dziękuję za okazane serce i wielką solidarność!

Witold Wróblewski
Prezydent Elbląga

Źródło wypowiedzi: https://www.elblag.eu/index.php/mieszkancy/14651-podziekowania-za-wielkie-serca-i-solidarnosc

Wypowiedź Dyrektora Szpitala Miejskiego w Elblągu:
Podziękowanie za wsparcie dla Szpitala
Od kilku tygodni musimy mierzyć się z nowymi wyzwaniami, przed którymi postawiła nas pandemia SARS-CoV-2. Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu stanął w pierwszym szeregu tej batalii.  Jako szpital zakaźny, musimy być w stałej gotowości do przyjęcia wszystkich potrzebujących pomocy.
Nie pozostaliśmy w tej walce sami, zgłaszają się do nasz liczne podmioty oraz osoby prywatne, które składają nam propozycje wsparcia, zarówno finansowego jak i rzeczowego.
Zebrane fundusze przeznaczamy na zakup niezbędnego sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej, a dary rzeczowe przeznaczamy dla Pracowników i Pacjentów Szpitala.
Chcielibyśmy wyrazić wdzięczność i złożyć serdeczne podziękowania naszym DARCZYŃCOM.

Źródło wypowiedzi: http://szpitalmiejski.elblag.pl/262

w imieniu Prezydenta LC Elbląg Henryka Fall